top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraEva Liptajová

Spojení mezi stromem a člověkem


Ve znamení dubu

Typické vlastnosti:

praktičnost, prozíravý rozum, životní síla, touha po nezávislosti, sebejistota, tolerance, laskavost

Moje životní síla nemůže být poražena, hrdě zde stojím. Podívej se na mě a ucítíš, jak rosta Tvá sebedůvěra a Tvá láska k lidem.

21. březen

Lidé narození ve znamení dubu

Duby vyzařují pocit síly, jistoty, bezpečí a sílu vůle. Existuje více než 300 druhů dubů, které patří do čeledi bukovitých. Jako strom vnitřního kruhu stojí dub ve dni jarní rovnodennosti, jako symbol pro stejně dlouhý den i noc.

Lidé narození ve znamení dubu požadují nezávislost a mají velké sebevědomí. Nechtějí být omezováni a respektují zároveň svobodu a pohled na svět ostatních. Způsob, jakým řeší problémy a jejich praktický rozum ukazují, jak hodně jsou v životě zakořeněni.

Lidé narození ve znamení dubu jsou lidé činu. Mají velkou odvahu. Jdou hrdě životem. Jsou velmi pohostinní. K neznámým lidem jsou laskaví a přátelští.

V lásce jsou intuitivní a vášniví.

Spojení mezi stromy a lidmi

Již od nepaměti trvá silné pouto mezi stromem a člověkem. Strom představuje odolnost a pevnost. Je symbolem života, který uctívají nejrůznější národy a kultury.

Stromy v keltském stromovém kruhu symbolizují průběh roku a jsou dle doby rozkvětu a odkvétání, stejně tak jako svého významu přiřazené k jednotlivým datům narození.

Každý člověk tak může poznat svůj osobní strom, který ho bude doprovázet na cestě životem.

Keltský stromový kruh

Keltský stromový kruh rozděluje rok na čtyři roční období: jaro, léto, podzim a zimu. Začátek ročního období symbolizují čtyři hlavní stromy: dub, bříza, olivovník a buk.

Silný dub ohlašuje 21. března příchod jara. Světlá bříza 24. června zase léto. Odolnému olivovníku patří 23. září, příchod podzimu a začátek zimy, 22. prosince, je ve znamení

stálého buku. Přestupný rok se keltského kalendáře nijak nedotýká - představuje jakýsi věčný kalendář.


21 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

SPOLU Olomouc

    bottom of page